امروز
سي ام آبان ماه 1397
ساعت:
مجله انجمن
تماس با کنگره

آدرس دبیر خانه: تهران، بلوار کشاورز، خیابان 16 آذر، خیابان پورسینا، دانشکده بهداشت، طبقه اول،  بخش قارچ شناسی پزشکی

 02142933144- 02142933142- 02142933141

5thicmm@gmail.com

icmm5th

پیام دبیر علمی کنگره

پیام دبیر علمی کنگره

تاريخ: 23/5/1397
بازديد: 817
كد مطلب: 159

به نام خداوند جان آفرین                حکیم سخن در زبان آفرین

 

دانشجویان محترم، محققین گرانقدر اساتید بزرگوار ودست اندرکاران عرصه علم وتحقیق

چندیست که درراستای علم پزشکی ایران بیشتر توجهات مسئولین و متولیان بهداشت و درمان به کنترل و پیشگیری بیماریهای غیرواگیر مانند دیابت و امراض قلبی عروقی و... معطوف شده است و درنگاه آنان بیماری های عفونی و واگیردار بسیارکم رنگ جلوه مینماید و این در حالیست که بیماریهای واگیردار در کشور همچنان سهم بالایی از مشکلات درمانی و بهداشتی را به خود اختصاص میدهد و در این بین بیماریهای قارچی نه تنها به صورت اولیه بلکه به صورت عفونت فرصت طلب و بیمارستانی خسارات جانی و مالی فراوانی به دنبال داشته است. یک عفونت کاندیدایی و یا آسپرژیلوسی به راحتی می تواند جان گیرندگان پیوند را به خطر بیندازد. بیماریهای نوپدید و بازپدید قارچی و مقاومتهای دارویی توسط قارچ ها امروزه به یک معضل همه گیر تبدیل شده است. تحقیقات گسترده و پیشرفتهای روز افزون در قالب پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی در رشته قارچ شناسی در ایران نتایج بسیار با ارزش و تاثیر گذاری نه تنها در کشور بلکه در سطح جهانی به دنبال داشته است.

لذا برای عرضه و تبادل دستاوردهای علمی جدید خود در رشته قارچ شناسی توسط محققین و دانشگاهیان عزیز کشور و در ادامه برگزاری کنگره قارچ شناسی پزشکی، این بار بخش قارچ شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران که قدیمی ترین دپارتمان آموزشی و پژوهشی وخدماتی قارچ شناسی پزشکی ایران می باشد، محل برگزاری پنجمین کنگره ملی قارچ شناسی پزشکی خواهد بود.

امیداست همکاران گرامی با استقبال و با ارائه مقالات با ارزش خود در افزایش غنای کمی و کیفی کنگره ما را یاری بخشند و اینجانب به عنوان دبیر علمی کنگره ضمن دعوت از تمامی دست اندرکاران این رشته و علوم وابسته به شرکت در پنجمین کنگره قارچ شناسی پزشکی مقدم تمامی عزیزان را گرامی می دارم

 

علم از ازل است وتا ابد خواهد بود      جوینده علم بی مثل خواهد بود

فردا که رسد موقع پاسخ گویی        هرکس که ندارد علم رد خواهدبود

 

دبیر علمی کنگره

دکتر سید جمال هاشمی